Дата размещения :

Проте, технології аморфних сонячних батарей розвиваються дуже швидко, причому в декількох напрямках. Найперша технологія тонкоплівкових модулів, яка отримала комерційне поширення — плівка з аморфного кремнію. Зараз вже розроблені модулі 3-х поколінь. Перше покоління з одноперехідному сонячними елементами мало малий строк служби (до 10 років) і ККД 4-5%. Наступне покоління також мало одноперехідні елементи, але їх термін функціонування вже майже зрівнявся з терміном служби кристалічних елементів, а ККД становив 6-8%. А вже до 3-го покоління можна віднести найбільш сучасні багатоперехідних тонкоплівкові елементи, які дозволяють досягти ще більшого ККД (до 12%) при тривалому терміні роботи.

Шукаєте надійні сонячні батареї, рекомендуємо партнера інтернет магазин «Правильне електроживлення», бґільґше за поґсиланням https://prel.prom.ua

Також, існують гібридні аморфно-кристалічні модулі, які дозволяють комбінувати плюси аморфних і кристалічних модулів для якіснішого застосування.

Розвиток технології виробництва аморфних кремнієвих сонячних батарей поступово призводить до переорієнтації ринку фотоелектричних модулів на користь цього різновиду. Найбільшого поширення через дешевизну набули пристрої другого покоління. При аналогічній з кристалічними батареями потужності для їх виробництва потрібно в разів десять менше кремнію.

Гнучкі модулі на основі кремнію в порівнянні з кристалічними «братами» відрізняються низкою переваг:

Результат пошуку зображень за запитом "аморфні сонячні панелі"

— виграш в віддачі в умовах високих температур. В спекотні дні кристалічні конкуренти показують невисоку ефективність, коли в цей же час аморфний кремній підвищує продуктивність, адже аморфні сонячні батареї менш схильні до впливу нагріву;

— здатність до того, щоб виробити електрику, в ситуації коли є низька освітленість. Виграють у кристалічних конкурентів в періоди слабкої активності сонця — сутінки, похмура погода, дощ або снігопад;

— можливість прихованого монтажу;

— знижена вартість одиниці виробленої енергії, яка отримується завдяки зниженню витрат на виробництво даного обладнання;

— простий і високотехнологічний виробничий процес;

— невелика товщина і дуже висока гнучкість допомагають спростити установку, заміну і обслуговування;

— затінення мало впливає на роботу.

Ключовий та єдиний недолік таких панелей — це ККД нижче у 2 рази, якщо порівняти з полікристалічними модулями. Але він, звичайно, перекривається всіма перерахованими вище плюсами.

Аморфні модулі рекомендується застосовувати в наступних випадках:

— в регіонах з традиційно хмарної погодою (розсіяний або відбите світло)

— в жаркому кліматі, коли модулі зазвичай нагріваються більше 50-60 градусів

— якщо немає обмежень по площі і максимального вазі сонячної батареї

— якщо потрібно інтегрувати фотоелектричні модулі в будівлю — аморфні модулі практично неможливо відрізнити від тонованого скла.

— якщо потрібна часткова прозорість модулів — аморфні модулі можна робити з прозорістю від 5 до 20% (з відповідним зменшенням вироблюваної потужності).

Сучасні аморфні модулі мають таку ж деградацію, як і кристалічні модулі. Виробник дає гарантію на те, що потужність модулів знизиться не більше 10% від номінальної за 10 років експлуатації, і не більше 20% — за 25 років експлуатації. Це відповідає деградації і гарантіям на модулі з кристалічного кремнію.

Наостанок слід зазначити, що тонкоплівкові аморфні сонячні батареї зношуються з такою ж швидкістю як звичайні кристалічні батареї. Але великий спектр їх переваг таки привертає увагу все більшої кількості користувачів.